Počítačový začátečník

Články pro počítačové začátečníky

Počítačový začátečník

Kdo vlastně je „počítačový začátečník“?

Začnu poněkud zeširoka. Ti, kdo se považují za počítačové uživatele, si dozajista vzpomenou, na své první chvíle s počítačem.

Vzpomínáte? „Kde se to vlastně zapíná? Proč to vydává takové divné zvuky? Proč je na monitoru tolik malých obrázků?“ A mohl bych klidně pokračovat dále.

Mohlo by vás zajímat Článek: Začínající počítačový uživatel

I když dnes žijeme ve světě počítačů a chytrých telefonů, chytrých aut, televizí nebo třeba ledniček, tak se pořád najdou ti, kdo před počítač usedají poprvé, nebo skoro poprvé, a všechny zdánlivě jednoduché věci ohledně užívání počítačů jsou pro ně něco, jako Amerika pro Kolumba..

Takže zpět, k počítačovým začátečníkům.

Počítačový začátečník je člověk, který nikdy, nebo téměř nikdy, nezkoušel pracovat s počítačem.

Reklama

Ve výše uvedené definici jsem úmyslně použil slova „nikdy, nebo téměř nikdy“. Důvod je prostý: Počítačovým začátečníkem je i člověk, který si umí počítač zapnout, který si dokáže otevřít internetový prohlížeč se svým oblíbeným portálem a dozvědět se novinky z domova i ze světa. Případně přijmout a poslat e-mail nebo se připojit na komunikační program a psát si nebo povídat s rodinou nebo s kamarády.

Zdá se vám, že výše uvedené dovednosti již spíše charakterizují počítačového uživatele? No mohlo by to tak vypadat, pokud by nedocházelo k situacím typu: Posílám e-mail, a adresu příjemce vyplňuji z papíru, který mi leží na stole a kde mám všechny adresy úhledně vypsané. Když se potřebuji spojit s vnučkou, která dostala k narozeninám svůj první počítač, tak mi ji musí někdo nastavit v mém komunikačním programu. A opět bych mohl v líčení těchto a podobných situací pokračovat dále.

Co říci na závěr:
Všichni, kdo jste se v předchozích větách tak trochu našli a řekli si, že by to chtělo posunout se někam dále, zkuste využít těchto stránek ke svému zdokonalení a staňte se počítačovými uživateli.

Ppu # 28

Reklama

Radomír Crha

Radomír Crha

Jmenuji se Radomír Crha a patřím již ke "starší generaci". Přes dvacet let pracuji s počítačem a spoustu času jsem strávil tím, že jsem se metodou pokus omyl naučil počítač ovládat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *